piątek, 12 maja 2017

"Maja i jej świat- Uczucia" wyd. Adamada

"Maja i jej świat- Uczucia" wydawnictwa Adamada to jedna z czterech książek, każda z nich opowiada dziewczynce której towarzyszą poszczególne stany takie jak: uczucia, wspomnienia, wyobraźnia oraz ciekawość.Maja to siedmioletnia dziewczynka, która bardzo lubi poznawać świat, podróżować i odkrywać różne tajemnice jakie skrywa dla niej przyroda. A jakie dzięki temu towarzyszą jej emocje, cóż to są emocje? To różne stany jakie ma dziewczynka- raz jest smutna, a raz wesoła... raz podekscytowana, innym razem zniesmaczona... raz rozpiera ją energia, innym razem ogarnia nuda...

Pierwsze uczucia jakie towarzyszą bohaterce to podekscytowanie, szczęście, ale też lekkie zdenerwowanie, które objawia się bólem brzuszka dziewczynki. Dziewczynka wyrusza na wycieczkę i tyle emocji jej towarzyszy naraz.

W książce znajdziemy wiele cennych rad dla Naszych pociech, np. takie, że nie wolno się oddalać w lesie.  Maja czuła się samotna, zagubiona, przygnębiona gdy tylko zobaczyła, że w lesie nie ma w pobliżu jej rodziców. Strach, który ją dopadł był 1000 razy większy niż dla osoby dorosłej. Dzieci dużo bardziej przezywają takie wydarzenia, które często towarzyszą im przez całe życie.

Na końcu książeczki znajdziemy fajne pomysły zabaw by utrwalić dziecku wiedzę z poznania nowych uczuć, takie jak malowanie muzyki. Zadaniem dzieci jej wysłuchanie melodii i namalowanie to z czym im się kojarzą, z uczuciami które im towarzyszą słysząc takie dźwięki.

Innym ćwiczeniem jest zabawa w dotyk, czyli dziecko z zamkniętymi oczami dotyka różnych struktur tkanin, mokrych i suchych przedmiotów, rzeczy o różnych kształtach, tych sypkich i tych stałych. Dzieci później opowiadają swoje pierwsze skojarzenia i emocje, które im towarzyszyły, gdy np. dotknęły futerka... czy towarzyszył im strach gdy pomyślały, że to może być jakieś małe zwierzątko? :)

Książeczka do kupienia na stronie wydawnictwa tutaj3 komentarze:

  1. Bardzo fajna książeczka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne są takie książeczki, które uczą

    OdpowiedzUsuń