środa, 3 maja 2017

Książeczki rozkładanki wyd. Wilga

"Książeczki rozkładanki" wydawnictwa Wilga to kolejna propozycja książeczkowa, która Na zachwyciła :)


Po raz kolejny zakochałam w książeczkach wydawnictwa Wilga, choć zdjęcia nie oddają tego efektu jaki jest po otwarciu książeczki, to musicie mi uwierzyć na słowo, że są rewelacyjne :)10 tytułów tych małych cudnych książeczek, a z każdą stroną zabawna historyjka w postaci wierszyka i cudne, ruchome elementy 3D. Na przykład w książeczce "Liczymy króliczki" znajdziemy taki wierszyk:

"Powiedz, mały czytelniku
Ile widzisz tu królików?
Za to Ci marchewkę dam,
Bardzo pyszną! Mniam!
Mniam! Mniam!"

Każda strona zachęca do policzenia trójwymiarowych króliczków, jedna skaczą, inne wyskakują z drzewa, a inne urządzają sobie wojnę na poduszki :)

Wolne rozkładanie książeczki powoduje, że widzimy jak dane zwierzątka są w ruchu. np. skaczą, chowają się, motylki latają, biedronki wychodzą za listka, małpki jedzą banany itp

Książeczki są idealne dla malutkich dzieci (pod nadzorem rodziców, by przez przypadek nie podarły ruchomych elementów), jak i dla tych 3-4 latków, które uczą się czytać i liczyć ;) Kolorowe, zabwane obrazki i wierszyki tylko zachęcą je do nauki :)

W serii książeczki do nauki liczenia, kolorów, zwierzątek czy nowych słówek.

Książeczki są małe, więcej idealnie dopasowane do małych rączek czytelnika. Twarda oprawa chroni przed zagnieceniem stron okładek. Super pomysł na połączenie nauki z zabawą, a dzieci same zaczną mówić nazwy nowych zwierzątek i zacną liczyć szybciej niż myślimy :)5 komentarzy:

 1. Podobają mi się takie książeczki rozkładane, a dzieci bardzo je lubią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne te ksiazeczki☺ Musimy ich poszukac☺ Zosia

  OdpowiedzUsuń
 3. a GDZIE można je kupić? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno online na Merlin, empik, smyk ☺

   Usuń
 4. świetne są te książeczki, mamy 2 z tej serii, polecamy :)

  OdpowiedzUsuń