środa, 3 maja 2017

"Która godzina?" Granna

"Która godzina?" firmy Granna to wspaniała gra dla Wszystkich dzieci, które uczą się posługiwać zegarkiem i uczą się odczytywać wskazówki :)Z tą grą każde dziecko szybko nauczy się czytać z zegarka i kojarzyć pory dnia i nocy :) Gra przeznaczona dla dzieci od 6 do 11 lat. Kilka wersji grania oswoi dziecko z zegarkiem.

Pierwsza wersja polega na ułożeniu wskazówek zegarka z tką godziną, która jest na karteczce, czyli dziecko losuje godzinę Dwudziesta pierwsza trzydzieści i przestawia wskazówki, tak by zegar pokazywał tą godzinę. Możemy bawić się na odwrót i najpierw ustawić godzinę, a później dziecko musi znaleźć karteczkę z tą godziną (tylko dziecko musi już czytać :))


 Druga wersja to wylosowanie 8 karteczek z godzinami (na początek proponowałabym 4) i ułożenie ich na planszach z rysunkami, tak by dziecko umiało określić jaką czynność wykonujemy o jakiej godzinie, np. rano zbieramy grzyby, a wieczorem oglądamy telewizję. W zestawie znajdziemy 4 takie plansze. Ta wersja jest dla najmłodszych dzieci, tak by dzieci skojarzyły pory dnia- rano, popołudniu i wieczorem. Z pomocą rodzica można porozmawiać co robimy o której godzinie :)Trzecia wersja to odpowiednie dopasowanie godzin napisanych na karteczce do tych na zegarku lub odwrotnie.


Gra na pewno przydatna w każdym domu, gdy dziecko uczy się godzin. Fajne propozycje zabaw na pewno oswoją dziecko z zegarkiem. Gra uczy logicznego myślenia i oswaja dziecko z porami dnia. Fajnie, że gra uczy godzin porannych i nocnych (dziecko szybciej zrozumie podział godzin).Gra świetnie sprawdzi się dla przedszkolaków i dla dzieci w wieku szkolnym.

6 komentarzy:

  1. Ale fajna nauka godzin☺ Zosia

    OdpowiedzUsuń
  2. Musimy kupić bo właśnie zaczynamy przygodę z zegarkiem☺

    OdpowiedzUsuń
  3. to coś dla Nas :) musimy poszukać w sklepie, czas rozpocząć naukę godzin :)

    OdpowiedzUsuń