poniedziałek, 15 maja 2017

"Zdrowe słodkości na każdą porę dnia"

Moją kulinarną biblioteczkę niedawno powiększyła się o książkę "Zdrowe słodkości na każdą porę dnia" Katarzyny Maciejko-Zielińskiej pod wydawnictwem Samo Sedno


Autorka książki od 4 lat prowadzi blog na którym dzieli się ze swoimi czytelniczkami słodkimi przepisami


Z roku na rok co raz więcej osób propaguje zdrowy styl życia, a co za tym idzie - nie tylko sport, ale także zdrowe jedzenie. A zdrowe jedzenie to nie tylko owoce i warzywa, nasz organizm również potrzebuje węglowodanów i innych składników. Często kojarzy nam się, że to co słodkie to na pewno niezdrowe, że to bomba pustych kalorii itp... wcale nie musi tak być :) Autorka tej książki przekonuje Nas, że biały cukier można zastąpić w wieloraki sposób zdrowymi składnikami.
 
Książka stworzona dla wszystkich miłośników słodyczy, dla tych którzy nie wyobrażają sobie życia bez nich, a zarówno chcieliby się zdrowo odżywiać. W książce znajdziemy przepisy na słodkości, które nie zawierają cukru. Cukier został zastąpiony ksylitolem, miodem, cukrem kokosowym oraz syropem klonowym, daktylowym i tym z agawy.

Wspaniałe serniki najeżone bakaliami (które też dodają słodkości wypiekom), pyszne jaglanki na śniadanie, słodkie placuszki czy zdrowe pralinki- to tylko niektóre z przepisów, które możemy znaleźć w tej książce.

Wspaniałe, kolorowe ilustracje potraw tylko zachęcają do wypróbowania przepisów i sprawiają, że aż ślinka leci :)

Książka pod wydawnictwem Samo sedno.
6 komentarzy: