poniedziałek, 10 lipca 2017

"Królewicz i czarodziejka" oraz "Mała Syrenka"

"Królewicz i czarodziejka" i "Mała Syrenka" wydawnictwa Martel z serii książeczki do poduszki to mały zbiór bajek, które są elementem 30 tomowej kolekcji.
W każdej z tej książeczek znajdziemy 3 bajki do przeczytania, w pierwszej są to: Królewicz i czarodziejka, O zbójniku Janosiku, Jak to ze lnem było oraz Kot w butach... a w drugiej znajdziemy: Mała Syrenka, Król Drozdobrody oraz Małpa i krab.

W każdej książce znajdziemy dołączoną płytę CD z bajkami, które czytają znane osoby z danej książeczki. Książeczki są pięknie wydane, w kolorowych i twardych oprawach.

Bajkę o Małej Syrecnce,  bajka opowiada o prawdziwej miłości jak to Syrenka zakochała się w królewiczu, który wypadł z burty statku. Choć królewicz zakochał się w innej kobiecie, która jak myślał uratowała mu życie to Syrenka nie potrafiła zrobić mu krzywda. Choć bajka smutno się kończy to jest bardzo piękna i wzruszająca.  Kolejną bajką, która skradła Nasze serce jest Kot w butach opowiada o tym jak to czasem najbardziej leniwa osoba i bezradna ma jednak największe szczęście w życiu.


Zachęcam do zebrania całej kolekcji książeczek, są pięknie wydane, pięknie wyglądają na półce i będę stanowić idealne propozycje do poczytania dzieciom przed snem. Takie bajki i baśnie powinny znać wszystkie dzieci, bajki które uczą , które niosą jakiś morał, takie które dobrze się kończą :)

Do kupienia tutaj


2 komentarze:

  1. Super książeczki, szczególnie że jestem fanką Małej Syrenki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne te bajeczki

    OdpowiedzUsuń