wtorek, 11 lipca 2017

"Powrót do starego domu" Ilona Gołębiewska

"Powrót do starego domu" to pierwsza część trylogii o starym domu- prawdziwa, poruszająca opowieść o sile miłości i marzeń.Jest to książka zdecydowanie z tych, które trzymają w napięciu i ciężko się od nich oderwać. Główna bohaterka Alicja ma wszystko- dom, kochającego męża, rodzinę i nagle z dnia na dzień wszystko traci. Jej mąż zrobił coś strasznego i Alicja trafia do przyjaciółki, której wypłakuje się na ramieniu. Przyjaciółka Dorota namawia ją by pojechała do domu w Pniewie, gdzie spędziła swoje dzieciństwo. Alicja pragnie tam odpocząć, wszystko sobie uporządkować, zacząć właściwie wszystko od nowa.

W rodzinnej miejscowości spotyka pewnego człowieka, który podarował jej pamiętnik jej dziadka Jana. Co tam Alicja przeczyta? Czego się dowie o przeszłości? Dodatkowo w domu znajduje dokumenty, które odkrywają nowe sekrety i tajemnice. Czy to był dobry wybór, że trafiła ponownie do miasta swojego dzieciństwa? Jakie tajemnice skrywa to miejsce?

Sama bohaterka niejednokrotnie zaskakiwała mnie swoim wyborem i decyzjami jakie podejmowała. Na pewno ta książka będzie miłą lekturą dla każdego pokolenia. 

Chętnie sięgnę po kolejny tom tej trylogii.

Ten bestseller do kupienia w księgarni Tania Książka.

4 komentarze:

  1. bardzo fajnie napisana,wciąga od poczatku.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja jednak z polskimi autorami mam jakiś problem. Nie pochodzi mi to ich pisanie ani rzeczywistość, którą kreują. Pozbawione jest to klimatu, który by mnie wciągnął. Ale to może kwestia ponownej próby z jakimś naprawdę dobrym autorem. :)

    OdpowiedzUsuń