czwartek, 5 października 2017

"Dziewczyna z Brooklynu" Guillaume Musso

Ostatnio w mojej domowej biblioteczce pojawiła się nowa książka, a właściwie "Dziewczyna z Brooklynu" Guillaume MussoRaphaël i Anna to główni bohaterowie tej powieści. On jest pisarzem i pewnego dnia próbuje dowiedzieć się coś na temat jej przeszłości. Rozmowa kończy się kłótnią, po której Anna postanawia wrócić do Paryża. Gdy Raphaël jedzie za nią okazuje się, że Anny nie ma, zniknęła? Mężczyzna postania wraz se swoim przyjacielem ją odnaleźć. Co tak naprawdę Anna przed nim ukrywa? Dlaczego nie chciała mu tego zdradzić? Co się mogło wydarzyć w jej przeszłości? Te odpowiedzi tylko poznacie wtedy gdy przeczytacie sami tą książkę:)

Książka jest momentami kryminałem, a momentami romansem. Zawiera wiele kontrowersyjnych wątków. Ogólnie bardzo fajnie ją się czyta i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jest to moja pierwsza książka tego autora, a muszę przyznać, że wcześniej słyszałam o nim same superlatywy. Autor szybko buduje napięcie i wzbudza dreszczyk emocji w czytelniku. Książka z romansu szybko przemienia się w kryminał, gdzie trzeba rozwikłać zagadkę sprzed lat. Gdy już w połowie książki można się domyślić rozwiązania tej zagadki wtedy nagle wszystko zostaje odwrócone do góry nogami i zakończenie zupełnie nas zaskakuje- a muszę przyznać, że uwielbiam takie zwroty akcji. Wtedy nic nie jest tak jak się przypuszcza i napięcie rośnie od nowa :)

Książka jest napisana lekkim piórem, czyta się ją szybko i przyjemnie. Sama akcja wciąga czytelnika i bardzo chce się poznać odpowiedzi na w/w pytania. Na pewno wrócę do poprzednich książek tego autora i kolejnych, które się pojawią. Autor sprawia, że w jego książkach jest to "coś" do czego chce się wracać ;)

Ta nowość do kupienia w księgarni Tania Książka.

1 komentarz: