niedziela, 11 lutego 2018

"Moje miejsce na ziemi" J. Daniels

"Moje miejsce na ziemi" to pierwsza część serii Alabama Summer pod wydawnictwem Edipresse."Gdy Mia Corelli wraca na lato do Alabamy, żeby spędzić je z Tessą, najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa, jedyną rzeczą, jakiej się obawia, jest spotkanie z bratem przyjaciółki, Benjaminem Kelly, największym dupkiem we wszechświecie. Mia nienawidzi go z całego serca i nie chce go już więcej oglądać. Przed wyjazdem postanawia oddać dziewictwo pierwszemu lepszemu mężczyźnie i przez przypadek, zupełnie nieświadomie, oddaje je właśnie Benjaminowi.
Ben nie może zapomnieć o dziewczynie, z którą spędził noc, i jest przekonany, że już nigdy jej nie spotka - aż do następnego popołudnia, gdy widzi ją na leżaku, opalającą się z jego siostrą.
Mia chce go nienawidzić, chociaż nie potrafi o nim zapomnieć. Ben chce udowodnić, że nie jest już tym samym okrutnym chłopakiem sprzed kilku lat.
Co się stanie, gdy osoba, o której istnieniu chce się zapomnieć, staje się osobą, bez której nie można żyć?"

Jest to książka z serii tych, których opis nie równa się z ich treścią. Książka jest rewelacyjna, wciąga od pierwszej do ostatniej strony.  "Moje miejsce na ziemi" to historia kobiety i mężczyzny, których przeszłość nie była zbyt jasna i kolorowa, to historia o miłości, o jej zdobywaniu i pragnieniach. O tym jak mężczyzna zdobywa z dnia na dzień serce kobiety, której kiedyś nienawidził. Jak coś niemożliwego i nierealnego jednak się wydarzyło. Miłość jest tu na pierwszym planie, a historia dwojga zakochanych sprawi, że poczujecie się niczym jak w bajce, jak w pięknej baśni.

Na końcu zaskoczyło mnie trochę opisany punkt widzenia z punkty Tessy- przyjaciółki Mii. Lubię czasem takie wstawi, bo bardziej pozwalają nam się zaprzyjaźnić z bohaterami i poznać właśnie ich punkt widzenia na daną historię i ich przemyślenia.

Książkę polecam do przeczytania, dla wszystkich którzy pragną się odprężyć i spędzić miło czas, a ja czekam z niecierpliwością na drugi tom tej lektury :)

1 komentarz: