piątek, 23 lutego 2018

"Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty"

"Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty" to książką, które pomoże dzieciom w zaśnięciu, dzięki zabawnym wierszykom."Kiedy księżyc i gwiazdy przygotowują się, by pojawić się na niebie, każdy maluch układa się wygodnie w swym łóżeczku. Tylko jak sprawić, by sen stał się wspaniałą przygodą?

Wszystkie małe śpiochy przed zamknięciem powiek powinny przeczytać "Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty!". Dlaczego? Ta książka to coś więcej niż zwykłe opowiastki, których jest tysiące na półkach. To fascynująca wędrówka z uśpionych łóżek aż wysoko ponad dachy domów, tak wysoko by dosięgnąć gwiazd i latać po ciemnym niebie.

"Raz, dwa, trzy, zaśnij Ty!" to książeczka dla każdego małego Czytelnika, nieważne czy śpiocha, czy takiego, który idzie do łóżka niechętnie. Ważne jest to, że wyspane dziecko ma energię, którą pożytkuje w dzień, na naukę, odkrywanie i na zabawę. Nawet jeśli w śnie przeżyło się fascynującą przygodę unosząc się ponad drzewa, by trafić na nieznaną planetę, czy pływać razem z piratami na statku. Każdy z jedenastu wierszyków przemieni sen malucha w przyjemność i sprawi, że każdy wieczór będzie kończył się ciekawie."

W książce znajdziemy jedenaście wierszyków, które pomogą dzieciom spokojnie zasnąć.  Wierszyki są krótki i długie, zależy o czym opowiadają. Usłyszymy tu wierszyki przede wszystkim o różnych małych zwierzątkach- biedronkach, żabkach, ale także o guzikach czy piratach. Każdy wierszyk jest o czymś inny i w zabawny sposób zachęca dzieci do spokojnego snu. Ilustracje pobudzą wyobraźnie dzieciom, także zamiast liczyć barany przed snem wystarczy przeczytać wierszyk na dobranoc :)

Ta książka dla dzieci do kupienia w księgarni Tania Książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz