czwartek, 8 marca 2018

"Tamta dziewczyna " Erica Spindler

"Tamta dziewczyna" pod wydawnictwem Edipresse Książki to kolejne dobra książka tej autorki.


"Miranda Rader, funkcjonariuszka policji w Harmony w stanie Luizjana, cieszy się opinią prawej, uczciwej i opanowanej. Ale nie zawsze tak było. Miranda pochodzi z prowincjonalnego miasteczka Jasper, w dodatku z jego gorszej, biedniejszej części. Szacunek kolegów, koleżanek i całej społeczności zdobyła ciężką pracą.
Kiedy Miranda i jej partner przyjeżdżają na miejsce przestępstwa, okazuje się, że ofiarą jest znany i lubiany wykładowca lokalnej uczelni. Policjantów zaskakuje rzadko spotykana brutalność zbrodni. Potem ginie kolejny człowiek...
Dwa morderstwa, dwie ofiary, dwie zbrodnie z pozoru niemające ze sobą nic wspólnego. Łączy je tylko osoba Mirandy, która trafia pod lupę. Koledzy kwestionują jej uczciwość i prawość, podważają motywy. Zostaje sama, zupełnie jak przed laty. Uświadamia sobie, że chcąc odkryć prawdę, musi stawić czoło swojej przeszłości, zanim będzie za późno. Dla niej… i dla tamtej dziewczyny."


"Tamta dziewczyna" już od pierwszej strony trzyma czytelnika w napięciu. Autorka zdecydowanie zna się na tym i wie jak nadać odpowiedni klimat, jak opisać losy bohaterów by czytelnik powracał do jej twórczości.

Jest to książka z serii tych, które pochłaniają na całego i można ją przeczytać w ciągu jednego lub góra dwóch dni.  Historia opisana w książce potrafi oderwać czytelnika od dnia codziennego i w pełni oddać się opisanej historii.  Jest to zdecydowanie thriller wzbogacony wątkami kryminału. Mocną stroną tej książki jest główna postać, która jest wpleciona w serię kłamstw, które wzbudzają nie miłe wspomnienia i powinny pozostać w przeszłości. Jednak konsekwencje ich ciągną się cały czas, a to wszystko nadaje książce charakteru i przez to można ją zakwalifikować do jednych z lepszych książek. 

1 komentarz: