poniedziałek, 22 października 2018

"Rok w Poziomce" Katarzyna Michalak

"Rok w Poziomce" (klik) Katarzyny Michalak to pierwszy tom serii owocowej, do kupienia w księgarni Gandalf  https://www.gandalf.com.pl/"Ewa miała wielkie marzenie: mały biały domek pod lasem, nad rzeką. Książę z bajki też by się przydał. Życie jej jednak nie rozpieszcza… Dramatyczna przeszłość nie pozwala zaufać ani sobie, ani innym.
Pewnego dnia przyjaciel wyciąga do dziewczyny pomocną dłoń, stawiając jednak pewien warunek: w ciągu trzech miesięcy wydaj bestseller. Proste, prawda?
Nie dla Ewy, która ma wrodzony dar do wpadania w tarapaty, remont ruiny, która kiedyś będzie jej domem, kota i dwa lekko zwariowane psy, a do tego na horyzoncie pojawia się właśnie kandydat na księcia. A nawet dwóch.
Kto inny dawno by się poddał, ale Ewa dla wielkiego marzenia uczyni wszystko. Nawet pokocha kogoś, kogo powinna znienawidzić…"

Książka napisana lekkim językiem, wciąga na całego. Ciężko oderwać się, a po skończeniu chce się od razu zacząć następny tom :) Powieść rządzi naszymi emocjami, bardzo wzruszająca i piękna. Nie brakuje tu codziennych rozterek, ciężkich tematów, ale także nie zabraknie humoru. 
Moją uwagę przykuł podział na narratora trzecioosobowego, całkiem fajnie się czytało z takim podziałem. 

Rok w Poziomce to historia jaka można zdarzyć się każdemu, każdemu z Nas. Niektórcyh bohaterów można bardzo polubić np. Ewę, innym można tylko współczuć. 
Ja tym czasem siadam do drugiego tomu, by poznać dalsze losy bohaterów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz