piątek, 11 października 2019

"Rodzina" Louise Jensen

"Rodzina" jest to zdecydowanie thriller psychologiczny, jest to gatunek który uwielbiam w książkach. Bardziej mnie wciąga niż kryminały. Wcześniej już miałam styczność z autorką i jej książką "Surogatka", która mi bardzo przypadła do gustu. Dlatego wiedziałam, że muszę przeczytać najnowszą książkę tej autorki :)

Tytułowa "Rodzina" to nie jest taka zwykła rodzina jak się wydaje na początku książki, później wszystko się komplikuje i to bardzo. Laura prowadzi kwiaciarnie, która przynosi co raz mniejsze dochody. Jej mąż pewnego dnia zginął w pracy, nikt nie wie czy to był wypadek czy popełnił samobójstwo... Ich córka ma sporo problemów w szkole.... wszystko idzie nie tak jak powinno. Pewnego dnia Laura dowiaduje się od przypadkowej koleżanki o biofarmie. Tam podobno jest jak w raju, bez problemów, bez stresu, bez nagonki. Alex, który jest tam menadżerem zapewnia Laurę, że pomoże jej zdobyć odszkodowanie za śmierć męża, a póki co mogą zostać na biofarmie i pomagać w uprawie warzyw. To miało być sielankowe życie i początkowo tak było. Pewnego dnia Laurze ginie telefon, bez którego nie może się porozumieć ze światem zewnętrznym. Tinny też się dowiaduje, że jej ojciec nie był jej biologicznym ojcem... Od tego czasu nie chce znać swojej matki, za to że tyle lat przed nią to ukrywała. Laura również nie chce wyznać kto jest prawdziwym ojcem, postanawia jednak to z siebie wyrzucić i zwierzyć się Alexowi.... jednak po tych zwierzeniach już nie wróciła do domu.... Od tego dnia zaczęło się dla niej prawdziwe piekło, walka o życie....

Choć początkowo książkę fajnie się czytało to nie było jakiegoś wielkiego wow, takie sielankowe życie. Najwięcej jednak zaczęło się dziać w ostatnich 50 kartkach książki. Takiego zakończenia to się nie spodziewałam.
Podobało mi się w książce, że znamy opinie z punktu Tilly i Laury, choć przez to momentami sceny się dublowały i 2 razy czytałam o tym samym. Jednak można było poznać bliżej postaci i ich tajemnice jakie skrywały. A każda ich kilka miała. Gdy pojawiły się zwierzenia Alexa to akcja zaczęła się rozkręcać.
Książka warta polecenia, jej klimat i to życie na uboczu, które nie mogło być takie sielankowe jakby się mogło wydawać. Na pewno sięgnę po kolejne tytuły autorki :)

Ta nowość do kupienia w księgarni Tania Książka.

2 komentarze: