wtorek, 23 listopada 2021

"Przepaść" Remigiusz Mróz

 

"Przepaść" to siódmy tom z serii z komisarzem Forstem. 

Książka zaczyna się od poszukiwać zaginionej turystki w Tatrach Zachodnich. Do poszukiwań został wybrany Wiktor Forst. Z każdą chwilę szanse by dziewczyna była cała są co raz mniejsze. Szukanie jakiś poszlak, jakiegoś śladu doprowadza ich do czegoś innego niż szukają. Do czegoś co cofnie ich poszukiwania do przeszłości. Mimo wszystko starają się zrobić wszystko by złapać mordercę zanim pojawią się kolejne ciała.  A morderca jest bardzo niebezpieczny, już się o tym przekonali, mówią że bardziej groźny od Bestii z Giewontu...

Z tą książką przepadniecie na długo w fotelu, a właściwie do póki jej nie skończycie. Historia porywa od pierwszej strony i ciężko się od niej oderwać. Książka dała mi niezła porcję emocji. Pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał, zresztą tak samo jak prywatne życie komisarza. Choć z tej serii nie przeczytałam wszystkich poprzednich tomów to można sobie wszystko poukładać w całość. Teraz do moich zaplanowanych książek do przeczytania dołączyły poprzednie tomy tej serii :) Lepiej późno nadrobić zaległości niż wcale :)

Mróz stworzył wiele bohaterów w swoich książkach. Konkurencją Forsta jest na pewno Chyłka. Choć jedną i drugą serię bardzo polubiła. To jednak jakbym miała wybierać to mój wybór padłby na tą z Forstem. Ma on w sobie coś takiego czego nie da się opisać. Nie wiem czy to siła, odwaga, moc przekonywania czy chęć podążania własną drogą. Na pewno poszłabym za nim tą drogą :)

Fantastyczna, wciągająca, porywająca, pełna emocji- tak bym opisała książkę "Przepaść". Przypuszczam, a na wet jestem tego pewna, że nikt nie będzie żałował, że sięgnie po tą pozycję. Choć książka jest dość gruba, to niech to was nie przestraszy, bo bardzo szybko dobrniecie do końca. Czy jest to najlepsza książka z tej serii, tego nie wiem, bo tak jak wcześniej wspomniała to wszystkich nie przeczytałam. Ale jestem pewna, że to jedna z lepszych pozycji Mroza. Polecam :)

Tą nowość kupcie w księgarni Tania Książka.

2 komentarze:

  1. Właśnie się zastanawiałem czy można czytać w dowolnej kolejności, dziex

    OdpowiedzUsuń