piątek, 28 lipca 2017

Gry dla dzieci od 3 lat

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać bardzo fajne, ciekawe, rozwijające gry dla dzieci od 3 lat firmy GrannaGry, które chciałabym Wam pokazać to: Cztery pory roku, Sombrero czy melonik, Gacek gdzie jesteś? Już czytam oraz Mały miś.  Według producenta Mały miś to gra już dla 2latków i tu się zgodzę, ale dla 3latków też jest to fajna propozycja, bo mogą uczyć się opowiadać historyjki. Natomiast Już czytam według producenta to gra od 4 lat, zaś 3latki mogą układać puzzle bez czytania póki co :)

Teraz opiszę Wam krótko te gry. Zacznę może od gry, która kojarzy mi się z dzieciństwem, a moja córka ją pokochała zarówno tak jak ja. Sombrero czy melonik- to gra polegająca na rzucaniu kostką, do każdej cyferki przypisana jest dana część garderoby, np. wyrzucamy 1 to bierzemy głowę, gdy 4 to buty itp... Wygrywa ten, który ułoży jak najwięcej pełnych postaci (nie muszą pasować do siebie, można Dać głowę Eskimosa, a nogi Murzyna).  Mały miś to gra polegająca na ułożeniu 3elementowych puzzli z misiami, które tworzą pewną historyjkę. Dzieciom na pewno spodoba się ta pozycja, mogą opowiadać przezabawne historyjki, wymyślając przy tym różne zwroty akcji. Już czytam, to gra polegająca na ułożeniu puzzli wraz z nauką czytania, na każdym puzzlu jest literka- dla ułatwienia literki zaczynające dane słowo są w kolorze czerwonym. Gacek gdzie jesteś? to fajna gra w odszukiwanie, należy odszukać gdzie schowała się żabka? kto je lody? kto puszcza latawiec? gdzie ukrył się kotek? Obrazki są dosyć szczegółowe, więc gra jest fajna bo naprawdę jest co szukać:D Cztery pory roku to gra ucząca jakie elementy są charakterystyczne w danej porze roku. Również tutaj możemy bawić się w odszukiwanie obrazków ukrytych na planszach, ale obraz juz łatwiej znaleźć :)

Wszystkie te gry wzbogacają słownictwo naszych dzieci, uczą je koncentracji, spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz uczą przekazywać wiadomości.
4 komentarze: