czwartek, 31 sierpnia 2017

Już czytam po angielsku wyd. Zielona Sowa

Znacie serię książeczek "Już czytam po angielsku" pod wydawnictwem Zielona Sowa? "Alice in Wonderland" oraz "Jungle book" to dwie nowe książeczki, które wydało wydawnictwo Zielona Sowa. Są to skrócone wersje prawdziwych książek, ale za to całe po angielsku. W środku znajdziemy słowniczek obrazkowy, który ułatwi dzieciom czytanie, gdy nie znają jakiegoś słówka. Na końcu również znajdziemy słowniczek z tłumaczeniem trudniejszych słówek oraz kilka zadań do wykonania.

Takie książeczki oswajają dzieci z angielskim i sprawiają, że czytają ze zrozumieniem. Na pewno łatwiej zapamiętują nowe słówka i oswajają się z ich znaczeniem. Idealne do rozpoczęcia przygody z samodzielnym czytaniem angielskich bajek. Duża czcionka również ułatwia czytanie. Książeczki są cienkie, także nie powinny dzieciom zbyt szybko się znudzić, a zachęcać do sięgania po następną z tej serii :) Polecam ;)
6 komentarzy:

 1. to ważne by dzieciom pomagać z angielskim, takie cienkie książeczki to super pomysł. Z tego co sprawdziłam to cena również jest przyzwoita. Bardzo fajne sprawa. Pozdrawiam, Jolka

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo super😀 muszę poszukać w księgarni😀

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajny pomysł z tymi książeczkami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie jeden dorosły by mógł się czegos nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń