czwartek, 30 sierpnia 2018

Sztama

Sztama to gra firmy Granna, z którą można spędzić miło popołudnie.


"Wcielamy się w pełne zapału do pracy bobry, które biorą udział w corocznych mistrzostwach w budowaniu tam. Każda tama wymaga, by do jej konstrukcji użyć różnych rodzajów drewna. W trakcie pracy wykorzystujemy kłody, dzięki którym możemy przeskakiwać do najlepszych pni i gałęzi dryfujących po rzece.  Musimy też koniecznie unikać odpadów, które wrzucono do wody – im więcej ich weźmiemy na naszą budowę, tym więcej punktów ujemnych otrzymamy na koniec gry. Na szczęście do pomocy możemy zatrudnić bobra ekologa, który pomoże nam pozbyć się śmieci lub przyda się przy tworzeniu wspaniałej tamy.
Sztama! to przesympatyczna gra z mechaniką set collection i odrobiną push your luck, która skradnie serce niejednemu miłośnikowi szybkich karcianek."

W środku pudełka znajdziemy:
 • 66 kart rzeki,
 • 42 karty gałęzi (7 rodzajów po 6 kart)
 • 12 kart ekobobrów,
 • 12 kart odpadów,
 • 15 kart tam,
 • 16 drewnianych znaczników kłód.
  Gra polega na zbudowaniu tamy. Gracz otrzyma punkty gdy zbuduje taką tamę z różnego rodzaju drzew. Każdy gracz otrzymuje 4 znaczniki kłód. Karty tam rozkładamy na 5 kupek, zależne od wysokości kosztu kary, Poniżej układamy karty rzek. Dobieramy 4 karty i układamy po lewej stronie obok stosu. Karty te tworzą rzekę. Po prawej stronie będziemy układać stos kart odrzuconych.
  Gra przeznaczone jest dla 2-4 graczy w wieku 8+. Przypuszczalny czas jednej partii to 20 minut. Gra jest fantastyczna i pięknie wykonana. Karty są ładne, kolorowe i mają ciekawe obrazki. 

  Bardzo polecam. Dzieci mogą poćwiczyć dodawanie, które tu na pewno się przyda :)
   Brak komentarzy:

Prześlij komentarz