czwartek, 12 stycznia 2017

Recenzja "Moje dinozaury" Granna

Dzisiaj mam dla Was bardzo fajną grę o dinozaurach firmy Granna przeznaczoną w szczególności dla chłopców od 3 lat (choć moja córka też się zainteresowała tą grą) :)W środku gry znajdziemy:
 • 2 modele dinozaurów do złożenie,
 • 6 układanek puzzli z dinozaurami,
 • 2 kostki do gry,
 • naklejki z dinozaurami,
 • instrukcję.


Młodsze dzieci mogą bawić się modelami dinozaurów, naklejać naklejki gdzie popadnie :) i układać pojedynczo puzzle z dinozaurami (tak by miało poszczególne układanki oddzielnie).

Starsze dzieci już mogą zagrać z kostkami, każdy z graczy rzuca dwoma kostkami przy czym może zdobyć 2 elementy układanki. Np. gdy ktoś ma kawałek puzzle z oczkami o numerze 4 to w kolejnym ruchu musi wyrzucić na kostce 1 lub 5- tak by element pasował do układanki. Jeśli na stole nie ma już elementów obrazka z potrzebną liczbą oczek to można go zabrać innemu graczami- przy czym traci pozostałe elementy tej układanki i odkłada je na stół. Jeśli gracz ma więcej nić 4 elementy układanki, to wtedy już żaden gracz nie może mu zabrać tych elementów- układanka już jest "bezpieczna".

Można również zamiast dwóch kawałków puzzli zdobyć tylko jeden, np. gdy ktoś wyrzuci 3 i 2 oczka, wtedy może dodać ich wartość do siebie lub odjąć i tym sposobem wziąć ze stołu element o ilości oczek 5 lub 1.

Wygrywa ten gracz, który ułoży jak najwięcej układanek.

Poszczególne elementy z twardej tektury, bardzo solidnie wykonane- także jakość i pomysł na grę oceniam 6/6 ;)
3 komentarze:

 1. Granna ma świetne gry i bardzo dobrej jakości. Pozdrawiam,mama Zosi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnośią dla dzieci będzie czymś bardzo rozwijajacym ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń