poniedziałek, 13 lutego 2017

"Patyczaki" i "Kółka i spółka" Granna

"Patyczaki" oraz "Kółka i spółka" firmy Granna to kolejne dwie fantastyczne gry, które podbiły Nasze serca.Patyczaki to gra w której znajdziemy plastikowe patyczki (dobrej jakości, twarde i solidne) oraz kilka kart z propozycjami układania obrazków. Jest to gra, która rośnie z dzieckiem... dwulatek może układać patyczki w dowolne, wymyślone przez siebie wzory lub po prostu układać patyczki na kartach. Trzyletnie dziecko i starsze może układać obrazki z patyczków według kart odwzorowując dany obrazek lub tworząc własne cudne obrazki, tak jak tylko wyobraźnia podpowiada :)Kółka i spółka spełnia podobną rolę jak w/w gra, jednak tutaj zamiast plastikowych patyczków znajdziemy tekturowe kółka, kwadraty i trójkąty. Karty są mniejsze, nie da się już na nich układać obrazków- dlatego gra przeznaczona dla dzieci od 4 lat. Jednak moje 3letnie dziecko doskonale sobie radzi i odwzorowuje na stole pokazane obrazki. 

Do gry jest dołączona plansza i pionki, więc może w nią grać od 2 do 4 graczy. Dany gracz losuje jedną kartę i wszyscy gracze układają obrazek, ten który pierwszy ułoży krzyczy: "Kółka i spółka" - pierwszy gracz zdobywa złoty medal, drugi- srebrny, a trzeci- brązowy. Za każde miejsce są punkty i o tyle oczek gracz przesuwa swój pionek na planszy. Gracz, który pierwszy dotrze do mety wygrywa.

Jak napisałam wcześniej- obie gry podbiły Nasze serca. Dzieci z dużym zaciekawieniem kompletują elementy układanek co rozwija ich umiejętności motoryczne oraz zdolność kreatywnego myślenia. Chętnie tworzą nie tylko zamieszczona obrazki na kartach, ale również pobudzają swoją wyobraźnię komponując własne zwierzątka, pojazdy czy postacie. Zdecydowanie polecamy te gry wszystkim dzieciom :)

2 komentarze: