środa, 19 kwietnia 2017

"59 bajek o zwierzętach" Ewa Mirkowska

"59 bajek o zwierzętach" Ewy Mirkowskiej wydawnictwa Siedmioróg to zabawne opowiadania o zwierzątkach pełne przygód i wyzwań.W książce znajdziemy 59 krótkich i długich historyjek o kotkach, pieskach, myszkach, królikach, kotach, żyrafach, fokach i wielu innych zwierzątkach. Książeczka pozwala zabrać dzieci w zwierzęcy świat i poznać go od poszewki. Zapoznaje dzieci z egzotycznymi mieszkańcami dalekich krajów oraz tymi, które mieszkają z nami w domach. Dzieci uczą się wiele o zwyczajach zwierząt, o tym jak przygotowują się do zimy i zbierają jedzenia, jak zapadają w zimowy sen czy o tym jak pomysłowe są małpki i jak sobie radzą z rozłupywaniem orzechów.


Dzieci uwielbiają przed snem takie krótkie, zabawne opowiadania. Moja córka chętnie poznaje nowe zwierzątka i ich zwyczaje dzięki taki historyjkom. Proste, krótkie a zarazem pełne bogatej treści. Trochę z humorem, a trochę z nauką- uczą i bawią jednocześnie.

Zwierzątka są ciekawskie świata, często psocą i płatają figle swoim rodzicom, tęsknią za nimi gdy tylko się zgubią, a także uczą się samodzielności- dokładnie tak jak dzieci.


7 komentarzy: