poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Gry na prezent dla 3 i 4 latka gry

Często zastanawiacie się co kupić dzieciom na prezent? Może jakieś fajne gry? Takie by dziecko było naprawdę zadowolone i zajęło się dłużej niż 5 minut? To mam dla Was rozwiązanie- "Pycha micha" i "Pajęczyca" firmy Granna- to gry warte uwagi i idealne na prezent :)
"Pycha micha"  to gra składająca się z miski, która po naciągnięciu kości i naciśnięciu łapki wyrzuca piłeczki, czyli smakołyki dla piesków. Trzeba się spieszyć, kto pierwszy ten lepszy, a pieski są ciągle głodne :) Każdy gracz ma jednego pieska i zbiera piłeczki (właściwie to pieski zjadają smakołyki). Można tutaj bawić się w kilka opcji, np. można zbierać piłeczki w kolorze swojego pieska i wygrywa ten kto piesek, który pierwszy zje swoje jedzonka albo pieski jedzą wszystkie smakołyki i wygrywa ten kto więcej zjadł oraz w zjadanie  piłeczek po jednej z każdego koloru.  Gra bardzo prosta, szybka i to sprawia że dzieciom się podoba :)

Moja córka bardzo polubiła pieski,a szczególnie miskę która rozrzuca piłeczki po całym pokoju :)

k "Pajęczyca" przeznaczona dla dzieci od 4 lat, choć moje 3 letnie dziecko też świetnie się bawi pająkiem. Gra polega na wyjmowaniu pająków, ale trzeba uważać bo pająk zostawił kilka pułapek. Jeśli zbudzimy pająka to odkładamy owad na swoje miejsce i oddajemy ruch następnemu graczowi. Wygrywa ten gracz, który zebrał więcej owadów. Małym minusem tej gry jest to, że potrzebujemy baterii bo bez nich pająk nie będzie się ruszał ;)

Mamy tutaj 2 warianty gry- kręcimy wskazówką na tarczy i tyle ile pokaże nam strzałka tyle uwalniamy owadów z pajęczej sieci. Ten gracz, który nie zdąży zebrać owadów i obudzi pająka przegrywa. Drugi wariant jest taki, że wygrywa ten gracz który pierwszy zbierze np. 4 owady z czerwonym patyczkami, a drugi gracz np. z niebieskimi.

Obie gry uczą spostrzegawczości, szybkości, zwinności, refleksu, a także utrwalają nazwy kolorów i uczą się liczyć :) Na pewno ta gry będą trafionym prezentem dla każdego 2-4 latka, tylko trzeba się liczyć z tym, że piłeczki lubią uciekać, a owady też lubią się ukrywać :)

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna gra :) Małych dzieci nie mam, ale sama bardzo chętnie bym w nią zagrała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mam się spodobała Pycha micha i kupiliśmy na Zajączka ☺ Dziękujemy ☺

    OdpowiedzUsuń