piątek, 21 kwietnia 2017

"Moje pierwsze gry" Granna

Seria "Moje pierwsze gry" firmy Granna są przeznaczone dla dzieci w wieku 2-4 latka. Są to gry w które dziecko może grać samo lub z drugą osobą. Gry o prostych zasadach, tak by każdy maluszek sobie poradził.
Obecnie mamy 4 gry z tej serii, choć to nie jest cała seria (mam nadzieję, że szybką ją uzupełnimy :))
Teraz krótko Wam opiszę każdą grę:

Domino kolory- to nic innego jak znane wszystkim domino, tylko na trochę innych zasadach. Nie znajdziemy tutaj dwóch takich samych obrazków, tylko układamy kolorami- to co czerwone, to co niebieskie, to co żółte itp...
Puzzle Zwierzęta- w ramkach układamy puzzle (4 zwierzątka- zebra, słoń, małpa i lew), dla ułatwienia w zestawie mamy kartki z obrazkami, więc dzieci patrzą na obrazek i układają ;)
Memino przeciwieństwa- to polurana gra pamięciowa, tylko w trochę utrudnionej wersji... obracamy karty i szukamy dwóch przeciwieństw, np. brudne i czyste kalosze, myszka z całym serem i myszka, która zjadła serek, króliczek z balonikiem i króliczek z pękniętym balonikiem itp...
Memo zabawki- czyli gra w znalezienie dwóch takich samych obrazków, obracamy karty do dołu obrazkami i każdy gracz odkrywa dwa obrazki, jeśli ma parę to odkłada i szuka dalej, a jeśli nie ma to odwraca z powrotem i ruch ma przeciwnik.

Podsumowanie:

Bardzo fajne, proste gry dla maluszków. Wszystkie wykonane z grubej tektury co zapobiega szybkiemu zniszczeniu, ponadto bardzo kolorowe. Fajne połączenie zabawy z nauką już od najmłodszych lat, dzieci uczą się spostrzegawczości, zapamiętywania, układania, logicznego myślenia i przy tym dobrze się bawią. W grze domino kolory i memo na pewno utrwalą i wzbogacą swoje słownictwo o nowe słowa. Ponadto gra domino kolory utrwali dzieciom nazwy kolorów oraz co jaki ma kolor. Memino przeciwieństwa i memo zabawki na pewno sprawią, że maluszek będzie musiał się skoncentrować i będzie ćwiczył swoją pamięć - jeszcze nie raz taki maluszek później nas ogra :) Puzzle także wymagają od dzieci pełnej koncentracji, dzięki temu gdy opanują takie puzzle będzie można zwiększać im liczbę elementów w układanych puzzlach i nim się obejrzymy, a będą układać duże obrazki :)

9 komentarzy:

 1. Bardzo fajne gry dla dzieciaczków, ale i dla dorosłych świetna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna jest ta seria dla maluszków. Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. na pewno kupimy którąś z tych gier

  OdpowiedzUsuń
 4. musimy kupić którąś z tych gier, aż mnie zaciekawiło jakie jeszcze są gry z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gry z tej serii (dla trochę starszych dzieic) wypełniały mi czas w dzieciństwie ;)

  OdpowiedzUsuń