środa, 11 kwietnia 2018

"Buntalki" Agnieszka Stelmaszyk

"Buntalki" wydawnictwa Zielona Sowa to zaczarowany świat leśnych duszków"Poznaj pięcioletniego buntalka Eryka – sympatycznego leśnego duszka, który zamieszkuje pień starego dębu. Choć musi znaleźć czas na pomaganie rodzicom w opiece nad lasem i chodzenie do przedszkola w starym muchomorze, najbardziej lubi bawić się z rodziną i przyjaciółmi.

Bo w zaczarowanym lesie buntalków nie sposób się nudzić! Zamiast tego lepiej pofruwać latającym dywanem, udać się na wyprawę do odwróconego do góry nogami świata po drugiej stronie kałuży lub pozjeżdżać na łuku tęczy. Albo dowiedzieć się, jak zostać kotem, czym są pioruny oraz jak opiekować się roślinami i przeziębioną mamą."

Buntalki to zbiór 16 opowiadań  o leśnych duszkach. Głównym bohaterem tych opowiadań jest 5letni Eryk, którego nie da się nie lubić. Eryk mieszka w lesie, a dokładnie w pniu starego dębu. Zaś w starym muchomorze mieści się jego przedszkole do którego uczęszcza. Najbardziej jednak lubi się bawić w swoim zaczarowanym lesie, w którym nie można się nudzić. Można tutaj polatać na dywanie, a także pozjeżdżać na tęczy.

Opowiadania bardzo fajne i ciekawe. Moje dzieci pokochały buntalki i bardzo chciały się z nimi zaprzyjaźnić :) Sama książka jest kolorowa z pięknymi ilustracjami, którego pomogą dzieciom wyobrazić sobie buntalki. Polecam :)


1 komentarz: