środa, 11 kwietnia 2018

"Ofiara" Max Czornyj

"Ofiara" to książka wydana przez wydawnictwo FILIA- ten kryminał sprawi, że pochłoniecie go jednym tchem, a opisana historia może sprawić, że nie zaśniecie tej nocy.


"Serię okrutnych zabójstw dokonanych w Lublinie przed Bożym Narodzeniem przerwała policyjna obława.
Nie na długo.
W mieście prawdopodobnie pojawił się naśladowca. Równie przebiegły i sadystyczny.
Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że zabójca pozostał na wolności.
Porwana zostaje kolejna kobieta. Sprawca najwyraźniej chce wciągnąć do swojej upiornej rozgrywki Eryka Deryłę. Impulsywny komisarz nie waha się podjąć wyzwania. Jednocześnie musi jednak zadbać o bezpieczeństwo własnej rodziny. I to bez względu na koszty.
Uwikłany w makabryczną grę i zagrożony dyscyplinarną zsyłką stara się uprzedzić seryjnego mordercę.
Co jest rzeczywistością, a co jedynie  makabryczną scenerią?"

"Ofiara" jest drugim tomem tej serii. Pierwsza część to "Grzech" - powiem Wam, szczerze, że bez znajomości pierwszej części początkowo było mi trudno połapać się w tej książce :) Dlatego początek był dla mnie nieco trudny do przebrnięcia, później jednak wszystko zaczyna się układać w jedną całość. Polecam jednak zacząć od "Grzechu", żebyście nie musieli się tak męczyć jak ja :)

W Lublinie ciąga dalszy porwań.  Komisarz Deryło, który kontynuuje poszukiwania mordercy ma wiele problemów prywatnych.  Akcja powieści toczy się w bardzo szybki tempie, co sprawia, że książka naprawdę wciąga, a nie ciągnie się jak flaki w oleju. Tym bardziej, że emocje które wywołujw w Nas ta historia sprawia, że chcemy jak najszybciej poznać jej zakończenie. krótkie rozdziały są to bardzo dużym plusem, bo po przeczytaniu każdego mówiłam sobie, a to jeszcze jeden, bo przecież taki krótki ;)

Zakończenie powieści zaskakuje Nas na samym końcu, autor pozostawia Nam coś co musimy sami rozwikłać.A jesienią pojawi się trzeci tom "Pokuta"- już wiem, że sięgnę po niego na pewno :) Żałuję tylko, że nie zaczęłam od "Grzechu" :)

2 komentarze: