poniedziałek, 20 sierpnia 2018

"Hashtag" Remigiusz Mróz

"Hashtag" Remigiusza Mroza pod wydawnictwem Czwarta Strona to nowa książka autora o dość wciągającej akcji z niebanalnym zakończeniem.


"Twoja paczka już na ciebie czeka!" – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie…


Pewnego dnia Tessa otrzymuje smsa z informacją o czekającej na odbiór paczce. Była przekonana, że to pomyłka, gdyż niczego nie zamawiała. Jednak jak to kobieta ciekawość nią pokierowała i postanowiła sprawdzić co jest w paczce adresowanej na jej adres. Ta przesyłka zmieniła jej życie w tragedię, rozpoczęła serię wydarzeń, które pakowały ją w kolejne tarapaty.

Choć początkowo dość ciężko mi było się wgryźć w książkę, długa narracja trochę mnie nudziła i nie oddawała takiego klimatu jaki oczekiwałam. Później akcja się rozkręciła i warto było czekać, choć nie jednak osoba może się sparzyć i odłożyć książkę po dość długim wstępie.

Samo zakończenie jest dość zaskakujące, mało przewidywalne, a takie końcówki lubię najbardziej :)

„Hashtag” jest mimo wszystkim  niezłym thrillerem psychologicznym, gdyby nie ten początek to dałabym 10/10, bo akcja jest naprawdę interesująca i wciągająca.

3 komentarze:

  1. ciężki początek trochę zniechęca do dalszego czytania

    OdpowiedzUsuń
  2. jak dla mnie zbyt skomplikowana... Zocha

    OdpowiedzUsuń
  3. nie przebrnęłam😐 może kiedyś zrobię powtórkę😊

    OdpowiedzUsuń